Dünden Bugüne… - Abdulkadir Kaya Kişisel Sitesi Dünden Bugüne… –

Dünden Bugüne…

Hepinize selam 🙂 Bugün ise sizlerle neler yaptığımı listelemek istiyorum. ( sadece HTML – CSS – Arayüz olarak geçerli değil. Tüm projeleri kastediyorum. ) ve umuyorum ki çok uzun bi yazı olacak sanırım. Açıklama ile birlikte kim bilir ne kadar sürer 😀

Yıl : 2015

GTA San Andreas KadirCity : Youtube’de gördüğüm bi kaç GTA San Andreas xxx modu görüyordum ( Turkish Mod – Ender City vb. ) ve bende düşünüp aklımda GTA Sa’yı modu yükleyip KadirCity ile yayınlamak istiyordum ki ta Cemilhan Koç gelene kadar.

GTA San Andreas ViralCity : GTA Sa KadirCity ile uğraşırken ekip lazım olduğunu farkettim ve Cemilhan Koç ile görüşüp anlaşmıştık. Kişisel isim değilde marka isim olsun daha iyi olur dedi. Bende düşünmeden kabul ettim ve ismini günlerdir aradık en sonunda Viral diye isim bulduk. ( biraz kötü olsada o zamanlar viral city moda olmuştu :d ). GTA Sa ViralCity sayesinde kendimi heryere tanıtmaya başlamıştım yani insanların artık beni tanımasına vesile olmuştum.  Hatta o zamanki modaydı ki işi çok ciddiye almıştım :d cd baskı fln halletmiştim nedense 😀 ve toplam 27 Mod Paketi – 2 Özel Mod başta olmak üzere 13.000 kişi indirmesine vesile olduk 🙂

GTA Türkiye : ViralCity ile cemilhan ile aramızdaki anlaşmamasızlık yüzünden viral ile bağlantıyı kestim ve ardından Doğantekin Furkan ile tanıştım. Tasarım ve mod konusunda ekip arıyordu bende dahil olmak istedim. 2-3 Ay ile uğraşıp GTA Ortamı olarak artık beni tanınmaya başlamıştı yani yorumu nerdeyse RezzaksTV yazısı geçiyor yani ( az ego yapıyım dedim 😀 )

RezzakMontaj : Aslında bu iş pek ciddi değildi. Youtubede Fero gibi montajları hoşuma gittiği için ve kendim yapabilirim diye açmıştımda 1 gün kullanmadan boş oldu :d

MineBlocks : Bence tüm projelerin arasından en çok sevilen ve en çok tutulan proje bu olsa gerek. Minetest ile kendi minecraft tarzı oyun yapmaya çalıştım ( kendi texture paketi, mod vb. ) ve bunu şatışa çıkarttığımda ilk gün 270 civarında indirirken websitesi ile birlikte ( wix.com ile ) toplam 26.000 civarında indirildi. Bi kaç özel bi sebep ve sorun yüzünden devam ettirememiştim.

1453Bedava : Hosting’de bulunan .hol.es ile uzantı adını ilk 1453Bedava diye bi alan adı almıştım. Amacım neydi bilmiyordum ama Bedava kısmını olunca wordpress / ders / script gibi warez şeklinde yayınlıyordum 😀 tabii ilgilenmedikçe de kapandı.

Sahin Simulator, GameOptions ve HollowenGames : Yeni arkadaşlarıyla ile ve yeni ekip için HollowenGames isimli bi sayfa açmıştık. Amacımız Unity3D ile bi kaç bişeyler yapıp HollowenGames ismini duyurmaktı ( tabii o zamanda küçüktük :d ). İlk başta Sahin Simulator diye bi oyun yapmıştık. Hatta resimini buradan bakabilirsiniz. Her şey güzel giderken ve çok güzel bi şekilde oluyor derken elektrik kesilmişti ve en baştan yapmak zorunda olduğu için yapmayı vazgeçtik ( evet kaydetmedim. ) GameOptions ise fark yok yeni ekip ve yeni isim.

Daha varda diğerleri gereksiz projeler.

Yıl : 2016

VeledsOfTurkey : Emre Selek diye bi arkadaşım vardı kendisi VeledsOfTurkey diye bi sayfa açmıştı ve tasarım konusundan benden istemişti. İlk başta karşı çıkmıştım yaptığı hareketen dolayı ama sonradan ikna olunca tasarımını yaptım ve o zamanında Youtubede moda olmuştu nedense ve çok kitleye ulaşmıştı. Tabii bende o dahil nedense ekipden çıkmıştım :/

GuluBot : Türk tarafından yapılan SimSimi benzeri için GuluBot’u keşfettim ( ki çıkmadan önce ).  Yapımcısı ile görüşüp projeye bende dahil olmak istediğimi söyledim ama yapım aşamasında ve herhangi bi ekibe lazım olmadığı için beni dahil etmemişti zamanında. Bi kaç ay sonra ekibe katılmıştım ve Tasarımcı olarak ekibe devam etmiştim.

TalkBot : GuluBot’tan ekipten ayrılınca bende GuluBot – SimSimi tarzı bişey kurmak istedim. Biraz arıştırdım ve internet sitesiyle ile yapabilen bi bot sistemi vardı.  Facebook sayfası kurup ve gerekli olan yapıldıktan sonra yayın hayatına başlamıştım. Sadece 241 kişi kullanılmıştı ( bayağı bi şikayet ve kötü yorumlar geliyordu :d o zamanda ne dese ” üzgünüm ne dediğini anlayamadım ” diyordu :d ).

Daha varda diğerleri gereksiz projeler gerek yok bence.

Yıl : 2017

TeknoDelisi : İlk defa bi WordPress sistemi ile teknoloji websitemi kurmuştum. Doğantekin ile projeyi yayın hayatına başlayabilmek için defalarca tema bulmaya çalışmıştık bulamadık ve projeyi iptal edicektik ardından güzel bi temayı görünce bu olur dediğimizde yayın hayatına başlamıştık ( fazla kitleye ulaşamadı da neyse ).

TeknoRator : TeknoDelisi’nin alan adı süresi bitince yeni teknoloji sitesi kurmak için isim buluyorduk ve Akif Andal isimli bi arkadaşımın teknoloji sitesi var olduğunu söyleyip beraber işbirliği için teklife bulunmuştu. Ve bizde seve seve kabul ettik ve o günden sonra kendi isteğimizle ekipten ayrılmıştık.

APKOyuncu : Teknoloji sitesini alan adı bittiğinde farklı proje yapmak için mobil cihazlarda fazla gördüğümüz APK ile bi site açmıştık. Fakat alan adı 1-2 hafta civarında bitmişti çünkü o zamanda ( n*lled card ile almıştım 🙁 ) malum.

9Futbo : 2017 yılında yaptığımız tüm proje arasında en çok sevilen ve en çok tutulan proje ( kendi proje aramızda dünyada ve türkiye manasından değil :d ) olan 9Futbo ciddi bi kitleye ulaşmıştık. Siteye günlük 1.500-1.700 kişi giriyordu. Ve iş ciddiye bindi ki gol sonuçlar – transfer vb. / mobil uygulama gibi ne varsa hepsini yaptık. Diğer futbol sitelerden bile iş yapmışlığımız’da olmuştu ( hey gidi be ).

Ölen Dünya : Berktuğ’un yayın hayatına başladığı olan Ölen Dünya projesinde bende katılmıştım. Çünkü doğa çevre ile ilgili bi proje ve yaşanılabilir dünya için, daha iyi bi doğal için yapılan projesinde yer almak gururludur. 4-6 ay ile ilgilenip ve ufak bi tartışma sonuçtan ekipten kovulmuştum. Şuan ise hala projeye devam ediliyor ve destek’de veriyorum. Sizde bi göz atmayı unutmayın derim 🙂

EngelsizVideo : İşitme veya diğer engelli arkadaşlarımızı ile ilgilenebilmek, onları mutlu etmek veya onların hayatı kolaylaştırmak için tek başıma bi site açtım. Amacım ise işitme engelli olan ( bende dahil ), engelli arkadaşlarımızın isteği üzerinden herhangi bi videoyu altyazılı veya işitme dili ile anlatıp videoyu yayınlamayı düşünüyordum. Diğer engelli ise bişey yapamamıştım çünkü proje fazla tutmayınca ve destek gelmeyince projeyi iptal etmiştim. ( şuan hala alan adı devam ediliyor yakın zamanda geri dönüş yapmayı düşünüyorum. )

daha fazla proje vardıda hepsini unutmuştum.

Yıl : 2018

BioLinkTo ve Kodist : BioLinkTo’ya katıldığım andan Kodist ekibe katılmış bulunmaktayım. BioLinkTo için tasarımı yapıldığından sonra Kodist’in tasarımcı ekibe bulundum. Bu ekipte bulunmakda güzel :).

TeknoKafasi : Tüm tekno sitemden sonra son teknoloji websitem TeknoKafasi oldu. Furkan M. Doğantekin ile açtığımızı teknokafasi şuanda hala açık ve haberleri girilmektedir.

akadirkaya.com : Vee gelelim kişisel siteme 🙂 Kişisel websitemi açıldığım çok mutluyum çünkü artık tüm tasarımları, projelerimi, dosyalarım, sizlere kod paylaşmak gibi yapmak için en çok istediğim hayallerimden birisiydi. Tüm tasarımları gibi artık bu websiteden sipariş etmeye çalışmasını sağlamaya çalışacağım. Yaptığım şeyleri umarım beğenirsiniz 🙂

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir